|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Light Source Type: | LED |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model No.: | CELSO C9D |
| Product Size: | Dia.50x12cm (Dia.19.7"x4.7") |
| Material: | Iron, Crystal |
| Finish: | Chrome |
| Voltage: | 110~240V |
| Light Source: | LED |
| Power(Watts) | 45W |
| Color Temperature: | 3000~6000K |
| LED Driver: | CE, ETL or UL approval |
| LED Life Time: | 20,000 Hours |
| Warranty: | 2 Years |
| Product Lead Time: | 30 ~ 35 Days |
| Application: | Hotel, Home, Restaurant, Office, Shop, Bar, etc. |