Chandelier LED Crystal Pendant Lighting Fitting
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Material: | Crystal + Iron |
Secured Trading Service
Gold Member Since 2021
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Full Customization
OEM Services
Quality Assurance
R&D Capabilities
The supplier provides full customization services
The supplier provides OEM services for popular brands
The supplier provides quality assurance
The supplier has 2 R&D engineers, you can check the Audit Report for more information
Sign In to see all verified strength labels (21)
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- ALISA P1D
- Style
- Modern
- Quantity of Lights
- More than 10
- Frame Material
- Iron
- Frame Color
- Chrome
- Certification
- CE, RoHS, VDE, GS
- Beaming Angle
- 45°
- With Light Source
- With Light Source
- Applicable Places
- Office
- Finish
- Chrome
- Wattage
- 10W
- CRI
- >80
- Transport Package
- Carton
- Specification
- 31x16.5x100cm
- Trademark
- YANGMING
- Origin
- China
- HS Code
- 940510
- Production Capacity
- 20000/Month
Product Description
Good Quality Mini LED Crystal Pendant Lighting Fitting
| Model No.: | ALISA P1D |
| Product size: | 31x16.5x100cm (12"×6.5" ×39.3") |
| Material: | Iron, crystal |
| Finish: | Chrome |
| Voltage: | 110~240V |
| Light Source | LED |
| Power/Watts | 10W |
| Color Temperature | 3000~6000K |
| LED Driver | CE, UL or ETL approved |
| LED Light Time | 20,000 Hs |
| Warranty | 2 Years |
| Product Lead Time | 30~35 Days |
| Application | Hotel, home, restaurant, office, shop, bar etc. |
Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- pendant light
- Chandelier LED Crystal Pendant Lighting Fitting
Related Categories
Hot Searches
More