Wine Glass Ball Bar Pendant Lamp for Dining Table Restaurant Light
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Light Source: | Incandescent |
| Material: | Iron |
Secured Trading Service
Gold Member Since 2021
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Full Customization
OEM Services
Quality Assurance
R&D Capabilities
The supplier provides full customization services
The supplier provides OEM services for popular brands
The supplier provides quality assurance
The supplier has 2 R&D engineers, you can check the Audit Report for more information
Sign In to see all verified strength labels (21)
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- AYSE P41D
- Style
- Decoration
- Quantity of Lights
- 1
- Frame Material
- Iron
- Frame Color
- Black
- Certification
- CE, RoHS, VDE, GS
- Beaming Angle
- 60°
- With Light Source
- Without Light Source
- Applicable Places
- Restaurant, Hotel, Shop, Bar, Home, etc.
- Finish
- Black
- Wattage
- 60W
- Socket
- E26/ E27
- Color Temperature
- 3000~6000K
- Transport Package
- Standard Export Carton
- Specification
- Dia. 38x100cm
- Trademark
- YANGMING
- Origin
- China
- HS Code
- 940510
- Production Capacity
- 20000/Month
Product Description
Wine Glass Ball Bar Pendant Lamp for Dining Room Restaurant Light

| Model No.: | AYSE P41D |
| Product size: | Dia.38x100cm (Dia.15" ×39.3") |
| Material: | Iron + glass |
| Finish: | Black painted |
| Voltage: | 110~240V |
| Socket/ Lamp holder | E26 /E27 |
| Light Source | Incandescent / Energy saving bulb |
| Power/Watts | 60W |
| Color Temperature | 3000~6000K |
| LED Driver | CE, UL or ETL approved |
| LED Light Time | 20,000 Hs |
| Warranty | 2 Years |
| Product Lead Time | 30~35 Days |
| Application | Hotel, home, restaurant, shop, bar etc. |

Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- pendant light
- Wine Glass Ball Bar Pendant Lamp for Dining Table Restaurant Light
Related Categories
Hot Searches
More